Warning: Undefined array key "Files" in /usr/home/ostrereklamy/domains/kominki-adamo.pl/public_html/includes/function_template.php on line 495 Ciepłe kominki

Ciepłe kominki

Kominek III generacji składa się z trzech podstawowych elementów: bryły kominka - wkładu grzewczego - wymiennika ciepła

Ten właśnie trzeci element - właściwie dobrany - pozwala uczynić z kominka podstawowe źródło ogrzewania domu. W naszej ofercie szczegółowo pokazujemy wymienniki ciepła naszej i zagranicznej produkcji. Będą to wymienniki: konwekcyjne, akumulacyjne i wodne.

Kominek III generacji praktycznie ponad dwukrotnie podnosi sprawność, jest bardziej komfortowy i łatwy w obsłudze gdyż wymaga średnio jedynie 2 - 3 krotnego załadunku na dobę. Jeżeli dodatkowo - co jest cechą charakterystyczną wszystkich kominków  - zostanie wyposażony w "gorącą" - szamotowo-kaflową bryłę grzewczą to zyska on nie tylko dodatkowe walory estetyczne (piękno kafli) ale nadto stanie się najzdrowszym ze znanych systemów grzewczych bo opartym podobnie jak tradycyjne piece kaflowe na "laminalnym" - czyli wykorzystującym promieniowanie podczerwone systemie ogrzewania zakumulowanym ciepłem.

Dla podwyższenia efektu zdolności akumulowania jak największej ilości ciepła, firma odeszła już w budowie brył kominkowych od stosowania znanych od lat "cegieł szamotowych" czy "betonów szamotowych" a zastąpiła je, podobnie jak czynią to najlepsze zduńskie firmy zachodniej Europy, ceramiczno szamotową masą najnowszej generacji, o bardzo wysokim ciężarze właściwym i doskonałych parametrach akumulacyjnych i przewodności ciepła pod nazwą "Akubet".

Kominek - a właściwie to pieco-kominek wybudowany z płyt i masy akubetowej, a ponadto wyposażony w ceramiczno-szamotowy wymiennik ciepła - pozwoli na postawienie w naszych domach rzeczywiście alternatywnego jak i podstawowego źródła ogrzewania domu.